Chirurgia

Nasze przychodnie specjalizują się w następujących zabiegach

Kastracja

Sterylizacja

Cesarskie cięcie

Laparotomia

Chirurgia miękka

Chirurgia twarda

Opatrunki

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

1Jak mam przygotować swojego pupila do zabiegu?
Należy wykonać badania krwi ( morfologia, biochemia). U niektórych pacjentów, szczególnie starszych zwierząt konieczne jest wykonanie badań dodatkowych : USG,EKG, ECHO serca.
12 godzin przed zabiegiem nie podajemy zwierzęciu żadnego pokarmu. Pełny żołądek stanowi dodatkowe obciążenie układu krążenia, ponadto nasila wymioty, będące skutkiem ubocznym przy stosowaniu środków sedacyjnych. Natomiast należy zapewnić mu stały dostęp do świeżej wody. W przypadku zwierząt poruszających się swobodnie (np. koty) należy przetrzymać je w zamkniętym pomieszczeniu i w razie potrzeby wyprowadzać na smyczy. Powinno się unikać intensywnego wysiłku fizycznego w dniu poprzedzającym zabieg i w dniu zabiegu.
2Jak zająć się czworonogiem po zabiegu?
Bardzo ważnych jest kilka rzeczy Spokój i cisza : po zabiegu zwierzę powinno przebywać w cichym, ciepłym i bezpiecznym miejscu. Ochrona rany pooperacyjnej : konieczne jest jej dobre zabezpieczenie, zalecane są specjalne kubraczki pooperacyjne, zapytaj o nie swojego lekarza weterynarii. Kontrola oddawania moczu i kału. Po zabiegu zwierzę nie powinno nic jeść oraz pić przez kilka godzin, dokładny czas zostanie określony przez lekarza indywidualnie do każdego pacjenta. Następnego dnia zalecana jest wizyta kontrolna.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do jednej z trzech przychodni weterynaryjnych EDEN w Opolu.